Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Kapsuła czasu

Być może chciałabyś_byś poznać moją zawodową historię. Na mojej drodze miałem wiele wspaniałych przystanków. Bez nich, nie byłoby mnie dzisiaj tu, gdzie jestem. Jestem wdzięczny za wszystkie możliwości, które otrzymałem, ale też dumny że umiałem je wykorzystać. Tutaj dzielę się z Tobą kilkoma z nich.
Chcąc zapewnić maksymalnie bezpłatny dostęp do profesjonalnej opieki psychologicznej, we współpracy z Urzędem Miasta w Sopot i we wspólpracy z Urszulą Jaryczewską stworzyłem programy profilaktyczne: Instytut Syriusza, punkt konsultacyjny dla młodzieży, oraz Punkt Jasnej Strony Nocy, projekt „uzdrawiania uzdrowiska”,...
Członkowie Zakonu Feniksa czuli także symboliczną misję – chcieli uczyć się myślenia i zdobywać jak najlepszą wiedzę po to, aby walczyć z „czarną magią”, jaką jest głupota, ignorancja, znieczulica, dyskryminacja. Fenomen Zakonu zyskał międzynarodowy rozgłos i stał się jednym z kejsów w książce Svenii Busson „Exploring the future of education”. Dzieciaki mówią, że dzięki spotkaniom zakonu Feniksa nauczyli się myśleć, rozumieć świat, czy też otrzymali indeks na studia.
Zakon Feniksa to symboliczna nazwa. W książkach J. K. Rowling to nazwa grupy czarodziejów, którzy sprzeciwiają się czarnej magii i działalności Lorda Voldemorta. W Sopocie to grupa entuzjastów filozofii, którzy walczą z głupotą, znieczulicą i ignorancją.
Razem z Lidią Dysarz stworzyłem projekty międzypokoleniowe: „Radość i magia” oraz „Kwiaty Europy”. Zauważyła je i nagrodziła nawet Komisja Europejska w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2012) oraz Europejskiego Roku Obywateli (2013 – 2014). „Kwiaty Europy” zdobyły także tytuł w konkursie [email protected] Komisji Europejskiej.
Scroll to Top
Przewiń do góry