Zapraszamy na niezwykły cykl spotkań z Przemkiem, które bazują na treściach z jego bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”.  Więcej »

Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Szukaj
Close this search box.

Cześć, jestem Przemek Staroń!

Jestem psychologiem, kulturoznawcą i przede wszystkim nauczycielem. Ludzie kojarzą mnie z kreatywnością, LEGO lub Harrym Potterem. I w sumie coś w tym jest. Próbuję zarazić ludzi krytycznym myśleniem, wiarą w człowieka i poczuciem jego sprawstwa. 

Łączę dwie idee

W mojej koncepcji edukacji magicznej łączę idee: uczenie się przez doświadczenie Johna Deweya, przeżycia szczytowego Abrahama Maslowa oraz pedagogikę serca Marii Łopatkowej. Podkreślam szczególnie ostatnią ideę – pedagogikę serca – bo istotą edukacji jest miłość – do samego siebie, do swoich odbiorców oraz do wiedzy. Bycie dobrym człowiekiem. 
We współczesnym świecie i współczesnej edukacji dobro i bycie dobrym jest kluczowe. Co więcej – to dobro JEST wszędzie i w każdym z nas. Trzeba je tylko dostrzec i umieć wydobyć.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej informacji, zapraszam na moją stronę na Wikipedii. 

Choć umiem mówić o sobie, bo to ważna umiejętność – zwłaszcza w pracy z ludźmi, to jednak najlepiej robią to inni. Oddam więc głos ludziom, którzy zechcieli to zrobić za mnie.

Scroll to Top