Zapraszamy na niezwykły cykl spotkań z Przemkiem, które bazują na treściach z jego bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”.  Więcej »

Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Szukaj
Close this search box.

KAPSUŁA CZASU

Zakon Feniksa

Zakon Feniksa to symboliczna nazwa. W książkach J. K. Rowling to nazwa grupy czarodziejów, którzy sprzeciwiają się czarnej magii i działalności Lorda Voldemorta. W Sopocie to grupa entuzjastów filozofii, którzy walczą z głupotą, znieczulicą i ignorancją.

Zakon Feniksa to symboliczna nazwa. W książkach J. K. Rowling to nazwa grupy czarodziejów, którzy sprzeciwiają się czarnej magii i działalności Lorda Voldemorta. W Sopocie to grupa entuzjastów filozofii, którzy walczą z głupotą, znieczulicą i ignorancją.


Zakon Feniksa początkowo był międzypokoleniowym fakultetem filozoficznym działającym w Sopocie, w ramach którego młodzież i seniorzy wspólnie uczyli się filozofii.


Integracja, wzajemna pomoc, budowanie relacji i wymiana doświadczeń były podstawą tej inicjatywy, która zrzeszała fanów filozofii (i nie tylko!) z całego kraju, bez względu na wiek – zarówno uczniów, dorosłych oraz emerytów. Najmłodsi członkowie kończyli podstawówkę, a najstarsza członkini ma 99 lat. 

Teraz Zakon Feniksa przejawia się w wielu moich działaniach, to już nie tylko zajęcia stacjonarne, a sieć przyjaciół i bliskich, którzy dalej dążą do poznawania świata, zdobywania wiedzy i szukaniu mądrości.

Zobacz również...

Chcąc zapewnić maksymalnie bezpłatny dostęp do profesjonalnej opieki psychologicznej, we współpracy z Urzędem Miasta w Sopot i we wspólpracy z Urszulą Jaryczewską stworzyłem programy profilaktyczne: Instytut Syriusza, punkt konsultacyjny dla młodzieży, oraz Punkt Jasnej Strony Nocy, projekt „uzdrawiania uzdrowiska”,...
Scroll to Top