Chcąc zapewnić maksymalnie bezpłatny dostęp do profesjonalnej opieki psychologicznej, we współpracy z Urzędem Miasta w Sopot i we wspólpracy z Urszulą Jaryczewską stworzyłem programy profilaktyczne: Instytut Syriusza, punkt konsultacyjny dla młodzieży, oraz Punkt Jasnej Strony Nocy, projekt „uzdrawiania uzdrowiska”, jakim jest Sopot. W ramach projektu odbywały się koncerty i warsztaty artystyczne jako alternatywa dla niezdrowego stylu życia.
Uważam, że nie można być biernym i ignorować zła, dlatego zabieram głos w ważnych społecznie sprawach, dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji, uciskowi, nienawiści, obronie osób nieheteronormatywnych, walcząc o szacunek należy każdemu człowiekowi.
Po zamachu na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza we wszystkich sopockich szkołach publicznych przeprowadziłem zajęcia psychoedukacyjne o źródłach mowy nienawiści i sposobach radzenia sobie z nią. Moja działalność została doceniona przez czytelników Gazety Wyborczej, którzy wybrali mnie Człowiekiem Roku w kategorii „Wzorowe sprawowanie”.
Byłem także nominowany do tytułu Człowiek Roku Dziennika Bałtyckiego. Ostatecznie tytuł przypadł mojej podopiecznej, 95-letniej Elżbiecie Tatarkiewicz-Skrzyńskiej, sanitariuszce i łączniczce Powstania Warszawskiego, członkini Zakonu Feniksa.