Zapraszamy na niezwykły cykl spotkań z Przemkiem, które bazują na treściach z jego bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”.  Więcej »

Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Szukaj
Close this search box.

KAPSUŁA CZASU

Profesor Snap

Razem z Lidią Dysarz stworzyłem projekty międzypokoleniowe: „Radość i magia” oraz „Kwiaty Europy”. Zauważyła je i nagrodziła nawet Komisja Europejska w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2012) oraz Europejskiego Roku Obywateli (2013 – 2014). „Kwiaty Europy” zdobyły także tytuł w konkursie Generations@School Komisji Europejskiej.

Uważam, że każde narzędzie, które jest nieszablonowe, albo używane w innym celu przez młodzież jest idealne do wykorzystywania w ramach „edukacji magicznej”, zwłaszcza social media, w których moi uczniowie spędzają dużo czasu.

Z tego powodu postanowiłem wykorzystać przede wszystkim Snapchata i Facebooka do kontaktu z uczniami i przesyłania „filosnapów” – zdjęć znikających po wyświetleniu prezentujących w skrócie jakieś zagadnienie filozoficzne, na przykład zdjęcie traw ozdobnych powiewających na wietrze z odwołaniem do Pascala i człowieka będącego „trzciną na wietrze, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą”.

Obrazowe? Zaletą – lub ograniczeniem, zależy jak spojrzeć – Snapchata, z którego wówczas korzystałem było znikanie zdjęć po wyświetleniu. 

Snapchat doskonale sprawdzał się w natychmiastowej komunikacji z uczniami. Można było w nim rysować, pisać i dodawać filtry, naklejki oraz fragmenty grafik, a także swojego awatara oraz dokonać podmiany twarzy. Z powodu lekkości i funkcjonalności zachęcał do kreatywności i swobody twórczej. Świetnie sprawdzał się jako sposób przekazu wiedzy i forma sprawdzenia, co uczeń zapamiętał. Był przede wszystkim medium z którego dzieciaki masowo korzystały, w którym autentycznie były obecne!

Zobacz również...

Chcąc zapewnić maksymalnie bezpłatny dostęp do profesjonalnej opieki psychologicznej, we współpracy z Urzędem Miasta w Sopot i we wspólpracy z Urszulą Jaryczewską stworzyłem programy profilaktyczne: Instytut Syriusza, punkt konsultacyjny dla młodzieży, oraz Punkt Jasnej Strony Nocy, projekt „uzdrawiania uzdrowiska”,...
Scroll to Top
Przewiń do góry