Zapraszamy na niezwykły cykl spotkań z Przemkiem, które bazują na treściach z jego bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”.  Więcej »

Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Szukaj
Close this search box.

Ten pierwszy ostatni dzień

Adam Silvera

Dostępna jako:

Prequel bestselerowej powieści Nasz ostatni dzień autorstwa Adama Silvery!
Dwóch nieznajomych spotyka się w dniu, gdy Prognoza Śmierci wykonuje pierwsze telefony.

Tłumaczenie:
Agnieszka Brodzik

O czym jest ta książka?

Opis ze strony wydawnictwa:

Zbliża się dzień uruchomienia Prognozy Śmierci i wszyscy zadają sobie jedno pytanie: czy rzeczywiście potrafi ona przewidzieć czyjąś śmierć, czy to tylko mistyfikacja?
Orion Pagan przez większość życia czekał, aż ktoś powie mu, że umrze. Ma poważną chorobę serca i zapisał się do Prognozy Śmierci, żeby w końcu wiedzieć, co nadchodzi.
Valentino Prince właśnie przeprowadził się do Nowego Jorku, by zacząć swoje życie od nowa. Ma przed sobą obiecującą przyszłość. Wykupił Prognozę Śmierci po tym, jak jego siostra bliźniaczka prawie zginęła w wypadku samochodowym.
Ścieżki Oriona i Valentino krzyżują się na Times Square, a oni od razu czują głęboką więź. Ale kiedy rozlega się pierwsza seria telefonów, ich życie zmienia się na zawsze. Chociaż nie są pewni, jak zakończy się ten dzień, wiedzą, że chcą spędzić go razem… nawet jeśli oznacza to, że pożegnanie będzie bolesne.
Ten pierwszy ostatni dzień to słodko-gorzka historia, która udowadnia, że życie zawsze jest warte przeżycia go w pełni.

Szkoła i społeczeństwo, które nawzajem się wytwarzają, ciągle robią młodych ludzi w bambuko, sugerując, że ani seks ani śmierć to nie są tematy, o których można rozmawiać. I tu właśnie wchodzi Adam Silvera cały na biało (i niebiesko). Tam nie ma tabu. Ta książka tętni życiem, bije niczym serce. Silvera perfekcyjnie tworzy narrację, która nie jest ani cukierkowa, ani błaha, jest za to doskonałą syntezą, jak ująłem to w blurbie, poetyki gwiazd w oczach i estetyki zajebistości. To jest po prostu masterpiece.

Przemek Staroń
Scroll to Top
Przewiń do góry