Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków. Szkoła, internet, rówieśnicy

Mayrock Aija

Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej? Strach przed jej eskalacją powstrzymuje wiele osób od szukania pomocy.

No data was found

Ta książka to pomocna dłoń osoby, która przetrwała trudne lata prześladowania w szkole, a teraz postanowiła pomóc innym. Aija pisze, jak poradzić sobie z nękaniem i internetowym hejtem. Pokazuje również, jak skutecznie poprosić o pomoc, aby przestać w samotności zmagać się z prześladowaniem.

Aija doświadczyła prześladowania na własnej skórze. Była nękana przez rówieśników odkąd skończyła osiem lat. Z powodu jej wady wymowy prześladowanie narastało. Dostawała maile pełne nienawiści i groźby śmierci od osób, których nawet nie spotkała. Zamiast pozwolić, żeby te doświadczenia ją złamały, skupiła swoją dobrą energię na pisaniu i wydała własnymi środkami poradnik dla wszystkich, którzy zmagają się z przemocą w szkole i poza nią. W poruszającej opowieści o swoich trudnych doświadczeniach dzieli się strategiami, które pomogły jej przetrwać i rozkwitnąć.

Pisze, jak poradzić sobie z prześladowaniem, cybernękaniem oraz ze strachem, a także jak zachować bezpieczeństwo i wreszcie – jak stworzyć życie, o którym się marzy. Traktuje kwestię prześladowania z wielką delikatnością i świeżą perspektywą. Mówi językiem swoich rówieśników, dzięki czemu książka z łatwością trafia do dzieci i nastolatków