Narwal – morski jednorożec

Ben Clanton

Cudownie zabawna, lekka, a nawet nieco filozoficzna seria powieści graficznych dla młodszych dzieci.

tłumaczenie::
Przemek Staroń, Jędrzej Sołowij

tekst ze strony wydawnictwa:

Narwal jest beztroski, a Meduza bardzo rozsądna. Może nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak łączy ich miłość do gofrów, imprez i przygód.
Poznaj Narwala i Meduzę i odkryj z nimi wielki ocean.
Ben Clanton pisze o sile wyobraźni, zaletach współpracy i radości płynącej z przyjaźni, przemycając przy tym ciekawostki o podwodnym świecie.

Książka zdobyła w 2017 roku  Nagrodę Eisnera w kategorii „dla początkujących czytelników”. Trafiła na listę najlepiej sprzedających się serii dla dzieci „New York Timesa”, a także znalazła się w dziesiątce najlepszych powieści graficznych 2016 roku miesięcznika „School Library Journal” . A jakby tego było mało trafiła na listę najlepszych książek obrazkowych 2016 roku magazynu „Kirkus”.

"Narwal. Morski jednorożec" łączy wszystko to, co kochamy: fantastyczną historię, poczucie humoru, przemycone rozkminy o charakterze wręcz filozoficznym, cudny przekaz zachwytu nad różnorodnością, wyobraźnią, kreatywnością, byciem razem & przyjaźnią, wydźwięk antydyskryminacyjny, jakąś trudną do opisania bombę radości tkwiącą w tej opowieści, informacje ze świata przyrody i absolutnie rewelacyjną zabawę językiem.”

autor tłumaczenia

“Mamy nadzieję, że nasze tłumaczenie - które zaowocowało wprowadzeniem neologizmów takich jak OŻÓŁWIŚCIE! (turtley!), Z REKINOŚCIĄ! (for shark!), MACKONALE! (tentacular!) czy STADNASTYCZNIE! (podtastic!) - Wam się spodoba, podobnie jak cała ta historia Ona swoją prostotą i cudownością chwyta za serce i za umysł tak, że głowa mała. Ben Clanton zrobił po prostu stadnastyczną robotę, a to dopiero pierwszy tom!”

autor tłumaczenia