Kurzol. Gdzie się podział sen?

Boguś Janiszewski

"Kurzol. Gdzie się podział sen?" jest połączeniem komiksu i historii o emocjach, którą stworzyli wspólnie Boguś Janiszewski i Nikola Kucharska. To pierwszy tom z serii książek, które mają wyjaśnić młodym czytelnikom, jak działa organizm.

Ilustracje :
Nikola Kucharska

Bardzo to wkurzające, gdy kładziesz się spać i nie możesz zasnąć… Antek przewraca się z boku na bok, wierci się i wierci, i nic! Przypadkiem odkrywa, że pod jego łóżkiem mieszka podejrzany stworek, w dodatku cały z… kurzu. Kurzol okazuje się całkiem fajnym gościem, co więcej – ma patent na to, jak pomóc Antkowi. Kiedy obaj przenoszą się do wnętrza organizmu chłopca, robi się naprawdę ciekawie. A to dopiero początek przygody!

Kurzol. Gdzie się podział sen? to brawurowe połączenie komiksu oraz tradycyjnej opowieści. Książkę stworzyli wspólnie Boguś Janiszewski i Nikola Kucharska. On specjalizuje się w przybliżaniu dzieciom tematów, na których zazwyczaj wykładają się dorośli. Ona rysuje z takim pazurem, że mucha nie siada! Oto pierwszy tom serii o Antku i Kurzolu, która pomaga młodym czytelnikom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej.

Mówiąc najkrócej na świecie, książka ta jest po prostu turbowciągajacą opowieścią, pełną zarówno humoru, jak i podanych w iście popularnonaukowy sposób informacji, dlaczego czasami mamy problem z zaśnięciem & jakie zasady należy stosować, aby nasz sen był dobry, zdrowy i serio pozwalał nam się regenerować.