Zapraszamy na niezwykły cykl spotkań z Przemkiem, które bazują na treściach z jego bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”.  Więcej »

Przemek Staroń

Szkoła Bohaterek i Bohaterów

Szukaj
Close this search box.

Ciała są super

Tyler Feder

Dostępna jako:

Pierwsza ciałopozytywna książka dla najmłodszych!

Tłumaczenie:
Adam Pluszka

O czym jest ta książka?

Opis ze strony wydawnictwa:

Moje ciało, twoje ciało, każdego rodzaju ciało… Wszystkie ciała są dobre! Ciała są super!

Ten ciałopozytywny picture book dla najmłodszych czytelników jest celebracją ludzkiego ciała. Pokazuje różne odcienie skóry, kształty ciała, rodzaje włosów, a nawet sposoby poruszania się czy blizny.

Ta pełna werwy książka świetnie nadaje się do czytania na głos i ma wiele pozytywnych, przyjaznych scen, którym można długo się przyglądać. To niewykluczający i ciałopozytywny hymn, którym warto podzielić się z dziećmi, aby zaszczepić w nich pozytywną postawę wobec własnego ciała i pewność siebie oraz szacunek i tolerancję do ciał innych ludzi.

Kocham swoje ciało! Ciała są super!

Cieszę się, że żyję w świecie, w którym coraz więcej osób szerzy idee ciałopozytywności. Jakże ten świat znacząco różni się od tego, w którym dorastałem. Jakże łatwiej jest żyć, gdy te wszystkie chore, nierealistyczne, zabójcze dla psychiki kryteria fajnego ciała są coraz częściej podważane. Zwróćmy uwagę: nie jest podważane piękno czy dążenie do niego, tylko naznaczające obraz naszego ciała obsesyjność, kompulsywność, wstyd, poniżanie, poczucie przymusu.

Przemek Staroń

Ciałopozytywność jest jedną z form realizacji esencji naszego życia: akceptacji i szacunku. Tylko i aż. Ciałopozytywność nie mówi, że każde ciało musi Ci się podobać. Ona mówi, że każde ciało jest super. Takie, jakie jest. I jedyne ciało, które naprawdę potrzebuje mojej atencji, to nie ciało koleżanki, wnuka czy sąsiadki, ale moje własne. A jeżeli wyjdę z takiego punktu - że moje ciało tak jak Twoje, tak jak każde, jest super - to paradoksalnie (z pozoru) tym bardziej będę chciał o nie dbać, troszczyć się o nie. W końcu będę miał poczucie, że mam coś cennego, a o coś cennego aż chce się dbać, chce, by działało & nam służyło. I będzie to miało charakter trwały, bo już nie będzie robione z intencji deficytu, samoponiżania, pogardy, porównywania się, tylko z intencji czułości, opieki i troski.

Przemek Staroń
Scroll to Top
Przewiń do góry